B.S.

Canım yazmak istedi. Hem ihtiyaç hem gerek duydum daha doğrusu. Sürekli kendi kendime içimden konuşmaktan bıktım sanırım. Biraz da duvarlara konuşayım yani.

Fındık Faresi’ni yazmaya devam etmek istiyorum ama edemiyorum. Neden bilmiyorum ama, birşeyler beni geri tutuyor. Tembellik, boşluğa düşmek bu aralar en büyük sorun ve düşmanım. Sürekli hayaller kurup, bütün gün yatma isteği birbirlerine de, bunu taşıyan insana da düşman şeyler. “Şey” kelimesi de çok güzel, anlatamadığımız her durum, olay, nesne yerine kullanabiliyoruz. Destede ki Joker gibi, nereye istersek oraya uyuyor. Bu arada “Joker” ı “jokır” diye okuyorum içimden de, “coker” değil. Bu kadar dejenere olmuşum yani. Ama hiç sorgulamıyoruz, neden türkçe destelerde de “Joker” olarak geçiyor da, “şakacı”, “şaklaban” gibi bir karşılığı yok. Oh analizimi yaptım yine.

Ama yazmam lazım.

Fındık Faresi’ni elimle yazıyorum. Genelde alkollüyken, dışarı çıkarken yanımdan ayırmadığım defterime. Eve gelince, tarayıp bilgisayarıma yedekliyorum. Ancak şu ana kadar belki en fazla 10 sayfayı yazı formatına geçirebildim bilgisayarda.

Word’ü kullanmıyorum bu iş için. Steam’den satın aldığım, 10 dolardı galiba, Nible Writer isminde bir programı kullanıyorum. Yazı dosyaları içerisinde notları ayırabileceğim bir kısmı var. Ara yüzü de çok sade. Dikkat dağıtan bir şey yok. Ancak, görsel eklenemiyor.

Elle yazarken, o anda kiminle ilgili yazıyorsam, önümde o kişinin fotoğrafı olsun istiyorum. Hafızamı, duygularımı canlandırıyor. Ki, bazen bu hiç hoş olmuyor.

Bütün kitapta anlatmak istediğim şey, aradan bu kadar süre geçmiş olmasına rağmen, hala onun ismine benzeyen isimleri ona tamamlamam, hala fotoğrafını görmekten korkmam, hala rüyalarıma girmesi, ama kabus olmadan ki, en büyük kabus bu aslında, bunun bana bu kadar uzun süre yaşattığı dehşet, birinin başkasını nasıl mahfedebileceği. Cümle çok düşük oldu ama, düzeltmeye çalışmayacağım.

Arabamı satışa koydum bugün. Kağıt üzerinde benim tabii. Abimin ailemize hediyesi. Daha düzgün bir şey almak istiyoruz. Büyükçe bir şey, yeni bir şey. Şey, şey, şey…

Yeter şimdilik.

Paylaşmak için;
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bir Cevap Yazın